ANZER BALI ÜRETİCİDEN S.S ANZER BALLIKOY TARIMSAL KALKINMA KOOPERATIFI OLARAK ÜRETİCİLERİMİZDEN YÖNETIMDEN EN AZ 4 KİŞİ VE GIDA MUHENDISI NEZARETINDE GELEN BALLARDAN NUMUNE ALINIR. 250 GRAMLIK KAVANOZLARA KONULARAK HACETTEPE UNIVERSITESI FEN FAKULTESI BIYOLOJI BOLUMU UYGULAMALI BIYOLOJI ANA BILIM DALI NA GONDERILEREK TAHLILLERİ YAPILIP ANZER BALINA UYGUNLUK GOSTERIP GOSTERMEDIGI TESPİT EDILIP KOOPERATIFIMIZE RESMİ YAZIYLA BILDIRILIR.
( KOOPERATIFIMIZİN HARICINDE SAHISLARA ANZER BALI TAHLILI KESINLIKLE YAPILMAMAKTADIR. )
AYNI SEKILDE KURU POLENDENDE NUMUNE ALINIP YINE HACETTEPE UNIVERSITESINE GONDERILIR.TAHLIL SONUCLARI UYGUN GELENLER GIDA MUHENDISININ NEZARETINDE YONETIM KURULU UYELERIMIZLE BERABER BAL VE KURU POLEN DOLUMU YAPILIR. S.S ANZER BALLIKOY TARIMSAL KOOPERATIFININ DOLUM IZNI URETIM IZNI TURK PATENT ENSTITUSU TARAFINDAN ONAYLANMIS MARKA TESCILI TSE BELGESI VE KISACASI KANUNLAR CERCEVESINDE YAPILABILECEK HERSEY KOOPERTIFIMIZDE MEVCUTTUR.KOOPERATIFIMIZIN HARICINDE KESIN VE KESINLIKLE BASKA BIR YERDEN BAL VE POLEN ALMAYINIZ.ANZER BALI DIYE SATILAN DIGER BALLARA İTİBAR ETMEYINIZ.BİZİMLE IRTIBATA GECEBILIRSINIZ.

SAYGILARIMIZLA…
S.S ANZER BALLIKöY TARIMSAL KALKINMA KOOPERATiF YONETiM KURULU


HAKİKİ ANZER BALI SİPARİŞİ İÇİN 
TIKLAYINIZAnzer Balı Nasıl Tüketilir? Yetişkinler için bir tatlı kaşığı veya bir yemek kaşığı Çocuklar için bir çay kaşığı anzer balı Aç Karnına, Yemeklerden en az bir saat önce Sabah-Akşam Tüketililr

Anzer Poleni Nasıl Tüketilir? • 0 – 2 yaş arası çocukların bal ve polen tuketmesi önerilmez. • Küçükler için bir çay kaşığı polen • Yetişkinler için bir tatlı kaşığı polen Yemeklerden en az bir saat önce Sabah-Akşam Aç Karnına Tüketilir. Bir su Barkadağı ılık su ile tüketilmesi tavsiye edilir.
HAKİKİ ANZER BALI SİPARİŞİ İÇİN 
TIKLAYINIZ
Anzer Balı Sadece Anzer Ballı köy Kooperatifi Patenti ile korunmakta olan kooperatifimizden temin edile bilir. Anzer Balı adı altında satılan ve kooperatifimizin Markasını taşımayan tüm ballar sahtedir. Anzer bölgesindeki tüm üreticiler kooperatifimiz çatısı altında tahlil ettirilen anzer ballarını kooperatif bünyesinde satmaktadır.
HAKİKİ ANZER BALI SİPARİŞİ İÇİN 
TIKLAYINIZBir balın ANZER BALI olabilmesi için BALLIKÖY ANZER YAYLASINDA üretilmesi gerekmektedir. BALLIKÖY ANZER yaylasının çiçek florası Anzere has ENDEMİK ÇİÇEKLER’DEN oluşmaktadır. Anzer'de Ağaç anlamında bitki yoktur.